אודות

"האוהל האדום", ספרה של אניטה דיאמנט, היה בסיס לעבודת המאסטר שלי בתואר השני. האוהל האדום, האוהל של הנשים, המקום בו ישבו הנשים יחד, הרחק מהגברים ודיברו על דברים שנשים מדברות כשהן לבד. הנשים התאספו למספר ימים בחודש לחוויה שהפכה לקסומה, מתוך שיתוף ואינטימיות. 
אוהל...אמפטיה.-בית לקבוצות.-נשים גדולות  נשים קטנות.- אמפטיה זה כל הסיפור ! כשנוצרת היכרות, הזרות מתפוגגת ומשאירה מקום רב לאמפטיה.
היכרות עם עצמי- החוזקים והחולשות שבי, מה אני מראה כלפי חוץ, איזו מסכה בחרתי? לשם מה? הקשר שאני בוחרת לרקום....
היכרות עם נשים בקבוצה- כך אני בחברה, כך אני בוחרת להיות.
היכרות שלי עם בתי המתבגרת, יצירת אמפטיה הדדית וקבלה. איך אנחנו יוצרות קשר ומהי התקשורת בנינו...........
קארל יונג אמר: "אדם נולד פעמיים, פעם שנייה בגיל 40".
בגיל 45, הבנתי מהו זמן ושהזמן הוא לא אינסופי. הבנתי לרגע את משמעות החיים והבנתי שאסור לי יותר לזייף, אפילו לא לשנייה. אלה החיים החד-פעמיים שלי ואני צריכה לחיות אותם בדיוק כמו שאני רוצה– נגמר "זמן המשחקים"!
ולכן– זוהי דרכי בהנחיית הקבוצות– אני מזמינה להעז, לחוות, להתנסות, ליהנות ובעיקר- להביע את הרצון לקשר, כל אחד עם עצמו ועם מה ומי שבאמת חשובים לו!"
 
הדרך שלי לדבר על לבטים, קשיים, התמודדויות- היא בחיבור לכלים הבלתי אמצעיים באמצעות חומרי האמנות , אני יוצרת מפגש חווייתי, הכולל לעיתים גם סיפור ילדים המסופר בשקופיות "של פעם".
החיבור ל"בטן"-  לתחושות, לרגשות, למאוויים- שונה ואחר מהחשיבה ה"אוטומטית", ה"כאילו" מתבקשת
השפה הסימבולית של הדימויים באומנות מעודדת ביטוי עצמי ספונטאני, שיכול להעשיר את המרחב הפנימי ומאפשר תקשורת יצירתית משמעותית-     החוויה הרגשית, הנוצרת מתוך שימוש באמצעים אמנותיים, יכולה לסייע לצמיחה אישית ובין אישית בנוסף, מדיום אמנותי משמש בכל פעם כמסייע בהפחתת הגנות."
קצת על עצמי... תחיה הברמן
מגשרת מוסמכת מטעם משרד המשפטים, בעלת B.A. בחינוך ואמנויות,
M.A. בהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות.
 בעברי, שירתתי 10כקצינה בצה"ל בתפקידי פיקוד, 10 שנים בחברת הי-טק "סאיקטס קורפוריישן בע"מ",3 שנים כסמנכ"לית שיווק בחברת השכלה לתארים אקדמיים וכיועצת אקדמית לתארי חינוך.
מזה 13 שנים, אני מנהלת עסק עצמאי שהחל "בעקבות הסיפורים - מפגש שיוצר קשר, תקשורת ו"אמפטיה" בארגונים שונים, אשר יצר בסופו של דבר את "אמפטיה". מרצה בבית ברל ומנחה השתלמויות במוסדות חינוך בתחום "אמפטיה וסיפורים" ,"הסיפור ככלי תקשורת".
 ב"אמפטיה" - אני מנחה באופן עצמאי וגם יוצרת שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע, שיתופי פעולה בהם נוצר דיאלוג בן מנחים- לטובת יצירת קשר בן אמהות ובנותאחוות נשיםבנות מצווה, מפגשי תמיכה של הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, התמודדות עם חולי ועוד...
ומקיימת פעילויות שיוצרים – דיבור, קשר ותקשורת באמצעות סיפורי ילדים. לצידי – מנחים מקצועיים, אנו פועלים באזור המרכז והשרון, ובעתיד – בכל הארץ.

אודות